Žena po otevření podvodného emailu přišla o 400 000 Kč! Pozor, ať se to nestane i vám | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 23. dubna 2025

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Žena po otevření podvodného emailu přišla o 400 000 Kč! Pozor, ať se to nestane i vám

Stačilo otevřít přílohu emailu a 400 tisíc korun zmizelo. (Ilustrační foto)
Stačilo otevřít přílohu emailu a 400 tisíc korun zmizelo. (Ilustrační foto) (Profimedia.cz)

Žena z Kroměřížska přišla kvůli podvodnému e-mailu o více než 400 000 korun. Otevřela přílohu s virem, díky němuž získal podvodník přístup k datům o jejím elektronickém bankovnictví. Kriminalisté případ vyšetřují jako podvod, za který pachateli hrozí až pět let vězení.

Policie varuje i další adresáty podobných e-mailů. Podle Kyšnerové je na Kroměřížsku dostalo několik lidí, kteří tato psaní oznámili na policii, aniž přílohy v e-mailech otevřeli. Podobné zásilky obdrželi podle policejní mluvčí lidé v celém Česku. Ženě z obce u Kroměříže přišel e-mail v červnu. Obsahoval dva soubory a text, který ji nabádal k tomu, aby uhradila dluh více než 8000 Kč.

"Poškozená jeden ze souborů otevřela a tím si infikovala počítač škodlivým kódem, prostřednictvím kterého následně pachatel získal přístup k datům o jejím elektronickém bankovnictví k bankovnímu účtu," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Pachatel pak poslal ženě na mobilní telefon zprávu s internetovým odkazem požadujícím instalaci programu.

"Jakmile si ho do telefonu nainstalovala, došlo k přesměrování autorizačních kódů zasílaných bankou pro přihlášení do elektronického bankovnictví k pachateli, aniž by to majitelka účtu věděla. Peníze si pak bez jejího vědomí převedl na svůj účet," popsala mluvčí. Policie po pachateli pátrá. Kromě podvodu se dopustil i neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

Přečtěte si
ararat
16. 7. 2014 • 10:05

co to nosíš v hlavě? tak se tady musíš schovávat?

buban
3. 7. 2014 • 20:19

že to říkáš zrovna ty-který vastní účet ani nemáš-jsi odkázán na dobrodiní tvého palestinského zetě.

buban
3. 7. 2014 • 17:49

Mně přišel také podobný e-mail, zajímavé, že pár hodin poté, co jsem zrušila své konto u České spořitelny a zřídila si konto u jiné banky.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry