Jeden bodal, druhý jen koukal: »Čistili« Opavu od bezdomovců?!

Nesmyslný útok šokoval před rokem Opavu. Dva mladíci šli »vyčistit« vybydlený dům od bezdomovců. Starší z nich vážně pobodal muže a pořezal jeho družku, mladší přihlížel.
Dosud bezúhonní kumpáni vpadli do domu na Olomoucké ulici. Ve druhém patře narazili na muže (42) a jeho přítelkyni (37). Plánovali je vyhodit na ulici, to si ale na místě starší z dvojice Pavel Hříbek (24) rozmyslel. „Mám s tebou jiné plány,“ zasyčel na muže a zasadil mu 13 ran nožem!
Pořezal i ženu, které se po útoku podařilo přivolat pomoc. Díky ní oba přežili. S mladíky sjednal státní zástupce dohodu o vině a trestu. Hříbek jde sedět za pokus o vraždu na osm let. „Doznal se, spolupracoval, resocializace je možná,“ shrnul žalobce Vít Legerský. Lukáš M. (21) dostal za neoznámení trestného činu podmínku. Rozsudek je pravomocný.