160 Kč za televizi! Poplatky se týkají více lidí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 23. dubna 2025

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

160 Kč za televizi! Poplatky se týkají více lidí

Končící ředitel České televize Petr Dvořák a ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
Končící ředitel České televize Petr Dvořák a ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. (ČTK / Kamaryt Michal)

Po 15 letech by se měly zvýšit koncesionářské poplatky. A to za Českou televizi i Český rozhlas. Vládní koalice navíc chce, aby je neplatili jen majitelé televizí a rádií, ale i ti, co mají chytré telefony či počítače.

Poplatky za ČT by se mohly zvýšit o 25 korun na 160 korun a u ČRo o desetikorunu na 55 korun měsíčně. Změna by měla podle vládní koalice začít platit od 1. ledna 2025. Napřed ale musí projít Parlamentem, kde se očekává tuhý odpor opozice. Ministr kultury Martin Baxa (47, ODS) také včera představil další zásadní novinku. Okruh plátců poplatků by se měl rozšířit prakticky na všechny, podle vládního plánu by ho totiž měli nově platit i majitelé chytrých telefonů, počítačů a dalších zařízení, kde lze vysílání ČT nebo rozhlasu sledovat.

To by se mělo týkat asi dalších 230 tisíc plátců. Stále ale má platit pravidlo, že domácnost odvádí jeden souhrnný poplatek, a to i když má přijímače doma a třeba na chatě. Také má zůstat možnost podat čestné prohlášení, že domácnost nemá žádné takové zařízení, a poplatek neplatit. Pokud změna projde, měla by si ČT přijít o 1,4 miliardy korun ročně navíc a ČRo o asi 600 milionů korun.

Přečtěte si
HELLA
14. 6. 2024 • 07:58

Výpalné pro mafii

pravlast
6. 9. 2023 • 06:45

Za prokázané lži,prznění českého jazyka a urážky slavných jmen a lidí naopak žádám obří pokuty a vyhazovy bez možností návraru.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry