Předpověď počasí: Anna nepřinese chlad, ale ...

Pranostika praví Svatá Anna, chladna z rána. Letos bude Anička ale spíše rozmarná než chladivá. Svatoanenský víkend přinese sluníčko, přeháňky, bouřky a odpolední teploty až 28 °C.
Koncem týdne bude počasí velmi proměnlivé. „Přestože v neděli Anny oslaví svátek, nejnižší noční teploty nebudou zpravidla klesat pod deset stupňů,“ uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu. Deštníky s plavkami budeme střídat i v závěru července. Během dneška a soboty bude Česko pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu, v neděli počasí svým okrajem ovlivní studená fronta, která přinese i více srážek.
JAK BUDE?
DNES: jasno, polojasno, přeháňky, den 23 až 27 °C.
ZÍTRA: jasno až polojasno, místy přeháňky, noc 12 až 16 °C, den 22 až 26 °C.
NEDĚLE: polojasno, déšť nebo přeháňky, noc 12 až 16 °C, den 24 až 28 °C.
PONDĚLÍ: polojasno až oblačno, bouřky, noc 12 až 16 °C, den 24 až 28 °C. ÚTERÝ: polojasno, přeháňky nebo bouřky, noc 10 až 14 °C, den 23 až 27 °C.
STŘEDA: polojasno, noc 11 až 15 °C, den 24 až 28 °C.
ČTVRTEK: polojasno, déšť, noc 14 až 18 °C, den 26 až 30 °C.