Michala V. (35) soud poslal do vazby: To on rozstřílel auto a cisternu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 23. dubna 2025

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Michala V. (35) soud poslal do vazby: To on rozstřílel auto a cisternu!

Michal V. se u soudu jen usmíval.
Michal V. se u soudu jen usmíval.  (Foto Aha! – Michal Protivanský, PČR)

Obava z útěku a další střelby! Kvůli tomu poslal včera Okresní soud v Příbrami do vazby Michala V. (35). Ten za jízdy pálil z BMW po škodovce, kde jeli dva lidi, a cisterně plné pohonných hmot.

Kdo by čekal, že pistolník, který nikoho nezranil jen šťastnou shodou okolností, bude zpytovat svědomí, mýlil by se. Když policejní eskorta přivedla Michala V. před soudní síň, hlavu měl vztyčenou a na rtech úsměv. Na otázky neodpovídal. Muž, obviněný z obecného ohrožení a pokusu o vraždu, působil naprosto klidným dojmem i tehdy, když ho s pouty na rukou odváděli za mříže.  Jednání trvalo bezmála půl druhé hodiny. Přitom bývá zvykem, že samotné sdělení vazby je otázkou několika málo minut. V tomto případě se ale protáhlo, jelikož ještě v jeho průběhu kriminalisté doplňovali nové poznatky, které získali v rámci vyšetřování.  Soud s návrhem státního zástupce na uvalení vazby nakonec souhlasil. „Existuje obava, že by se pan obviněný mohl nejenom skrývat a mařit tím další vyšetřování. Mohl by páchat i další trestnou činnost,“ zdůvodnil rozhodnutí žalobce. 

Zbraň našli u řeky

Střelec dojel až do Písku, kde se zbavil zbraně. Policisté ho dopadli na lávce přes řeku Otavu. Už mají i pistoli, kterou legálně vlastní. Nenašli ji v řece, kterou prohledávali, ale objevili ji včera dopoledne nedaleko ní. 

Střílel dvakrát

Michal V. začal ve středu ráno střílet poblíž Zalužan na Příbramsku z BMW na předjíždějící Škodu Kodiaq, ve které seděli dva muži (49 a 59) z východních Čech. Kulky zasáhly přední sklo i boční dveře. Jen pár minut předtím vystřelil i na jedoucí cisternu s benzinem a naftou. Kulka naštěstí prostřelila jen vrchní plech. 

Dětský domov a zájem policie

Michal V. pochází podle MF Dnes z Prahy-Lipenců. Žil sám v domě manželů, kteří si ho vzali z dětského domova a adoptovali. Pro strážce zákona prý není neznámou osobou. „V tuto chvíli má však čistý trestní rejstřík,“ potvrdila Vlasta Suchánková ze středočeské policie. 

Víte, že...

...podle trestního zákoníku hrozí střelci až 20 let kriminálu nebo výjimečný trest? 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry