Pozor na kožní výrůstky

Nevypadají dobře a bohužel se objevují i na viditelných místech, např. na obličeji, krku, ramenou. Co? Kožní výrůstky. Skládají se z krevních cév a kolagenu – jsou obklopené vnější vrstvou pokožky. S kůží jsou spojeny malou tenkou stopkou.
Hnědé, bradavčité, na povrchu šupinaté výrůstky, kterým se také říká senilní bradavice. Trpí jimi především obézní osoby, cukrovkáři a ti, kterým kornatějí tepny. Někteří lidé mají výrůstků plné tělo. Nejsou sice nebezpečné, ale mohou vadit esteticky i mechanicky. Zachytávají se o ně šperky, odírají se o prádlo. Ale hlavně – pokud jsou na viditelných místech, nevypadají moc dobře.
Jak na ně
Kožní výrůstky nejsou škodlivé. Ale jsou otravné. Většina lidí se jich chce zbavit z estetických důvodů. Výrůstky vám odstraní vypálením či vyříznutím na dermatologii. Ale můžete se jich pokusit zbavit i doma.
• Dvakrát denně naneste olej nakapaný na gáze na výrůstek. Tea Tree Oil ho vysuší a výrůstek po čase odpadne.
• Umyjte oblast s výrůstkem vodou, jemným mýdlem a vysušte. Použijte párátko pro jemné poškrábání výrůstku a pokryjte ho šedou lepicí páskou. Měňte pásku každý den a v případě potřeby pokračujte několik týdnů. Výrůstek pak upadne.
• Na čistou pokožku s výrůstkem naneste průhledný lak na nehty. Nechte zaschnout, obalte na noc obvazem. Ráno odstraňte lak odlakovačem. Opakujte každý den. Přerušte v případě, že se objeví alergická reakce.
• Smíchejte ricinový olej s jedlou sodou v poměru 1:2. Pastu naneste na výrůstek a obvažte obinadlem. Nechte přes noc a ráno opláchněte vlažnou vodou. Hmotu nanášejte každý den, dokud výrůstek neodpadne.