Barbra Streisandová (82) - Porazila rakovinu tlustého střeva!

Patří mezi ikony Hollywoodu, ale zpočátku jí štěstěna v životě moc nepřála. Barbra Streisandová (82) si svoje místo na výsluní musela vydobýt. Hvězdu z ní udělala hlavní role v muzikálu Funny Girl v 60. letech a pak postupně posbírala všechna prestižní ocenění. V drsném showbyznysu se jí dokonce povedlo ubránit i svůj křivý nos, za který ji spousta režisérů kritizovala, a posílali ji na plastiku. Stal se nakonec její předností. Před dvaceti lety svedla však Barbra ten největší boj, a to s rakovinou tlustého střeva.
Narodila se 24. dubna 1942 do židovské rodiny v newyorském Brooklynu jako Barbara Joanová. Příliš šťastné dětství však neměla. Krátce po jejích prvních narozeninách totiž tatínek Emanuel zemřel na krvácení do mozku. Matka Diana se pak společně s dětmi, tedy Barbrou a jejím starším bratrem Sheldonem, přestěhovala ke svým rodičům. Sama si s dětmi nevěděla poradit a navíc musela chodit do práce, aby rodinu uživila. U prarodičů to však také žádná sláva nebyla. „V domě nebyla žádná láska. Vzpomínám si, že byl v jídelně obrovský stůl, pod kterým jsme se krčili, abychom jednu nedostali,“ svěřil starší Sheldon v jednom z rozhovorů. Obě děti často jezdily na tábory, aby se jich rodina zbavila. Když bylo Barbře sedm a opět se vrátila z jednoho z táborů, čekal ji šok. Matka se potají vdala. Rodina se opět přestěhovala na místo, kde žili původně. Novomanželům se narodila dcera Roslyn a nevlastní otec ji v jednom kuse srovnával s Barbrou. Cítila, že rodiče o ni přestávají mít zájem, oči měli jen pro tu nejmladší. S matkou se postupně odcizily, a tak to zůstalo po zbytek jejího života.
Mnoho cen
Barbra vynikala odmalička ve zpěvu, jenže svůj talent nemohla naplno rozvíjet, protože v rodině chyběly peníze. Až když jí bylo šestnáct, odešla z domova, a přestože se protloukala životem, jak mohla, dělala například číšnici, věnovala se zpěvu. V roce 1960 se zúčastnila talentové soutěže a zvítězila. Získala angažmá v prominentním nočním klubu, kde zpívala. O dva roky později hrála v muzikálech a v roce 1963 jí vyšlo první album už s novým jménem, kde vypustila z Barbary právě písmeno »a«. V jednadvaceti letech podepsala smlouvu s hudební společností a za debutovou nahrávku získala tři ceny Grammy. Postupně se začala rozbíhat i její herecká kariéra. V roce 1968 se objevila ve svém prvním celovečerním filmu Funny Girl. Díky roli Fanny se jí začaly hrnout další nabídky. Zazářila ve filmech Hello, Dolly, Za jasného dne uvidíš navždy, které sklidily velký divácký ohlas. Ve snímku Takoví jsme byli z roku 1973 si zahrála s Robertem Redfordem (88). Hrála také ve snímku Zrodila se hvězda, k němuž složila i píseň, za kterou získala Oscara. Další průlom představoval film Yentl, kde nejen hrála, ale vzala si na starost také produkci a režii. Na třicet let se tak stala jedinou ženou, která dostala Zlatý glóbus za režii. Těch cen ale bylo v Barbřině životě daleko víc. Za svou sedm dekád trvající kariéru získala dva Oscary, deset cen Grammy i Tony a několik Emmy, a to hned ve třech uměleckých oblastech – ve zpěvu, herectví a filmové tvorbě.
Plastiku odmítla - Proč? Čtěte v tištěném APŽ číslo 13.